Anasayfa > MIDAS IT > GEN

midas Gen, Windows tabanlı, genel amaçlı bir yapısal analiz ve optimal tasarım sistemidir. Sezgisel kullanıcı arayüzü, çağdaş bilgisayar grafikleri ve büyük ölçüde 64 bit işletim sistemini destekleyen hızlı çözücü hızı, Midas Gen'in öne çıkaran özelliklerinden bazılarıdır. midas Gen, doğru ve pratik sonuçlar elde etmek için sonlu elemanlar analiz fonksiyonlarının yanı sıra modern yapısal analiz teorilerini kullanır. Bu özellikler, yapısal tasarım için daha yüksek ve benzeri görülmemiş kolaylık, verimlilik, çok yönlülük ve üretkenlik standartlarına katkıda bulunur.

midas Gen ile CAD programlarında kullanılan fonksiyonların çoğunu kullanarak çizimler yapabilir, kolayca node ve elemanlar oluşturabilirsiniz. Kafes, Kemer ve Çerçeve gibi düzenli yapıları Yapı Sihirbazı tarafından kolayca oluşturulabilir ve global modelde istenen konuma yerleştirilebilirsiniz.

midas Gen, node ve elemanları kullanarak geleneksel model oluşturmanın yanı sıra veri dönüştürme yoluyla model üretmenin diğer yollarını da destekler. Tekla ve Revit yazılımlarından Veri Aktarımı mümkündür.

midas Gen, doğrusal ve doğrusal olmayan yapısal analizler yapabilir. İnşaat ve bina yapılarındaki uygulamalar için geniş bir sonlu elemanlar özelliği uygulanmıştır. Programın verimli analiz algoritmaları, pratik tasarım uygulamalarına uygun olağanüstü, çok yönlülüğe sahip ve doğru sonuçlar verir.

Pratik olarak tüm sonuçlar, mod şekillerini, yer değiştirmelerini ve sahip olunan kuvvetlerin zaman geçmişi sonuçlarını, dinamik analiz ve statik analiz sonuçlarını canlandırılabilir. Midas Gen'in analiz ve tasarım sonuçlarını kullanarak bir rapor oluşturabilirsiniz ve çıktı verilerini bir diyagram, grafik, metin ve tablo formatında çizdirebilirsiniz. Dinamik Rapor Oluşturucu'yu kullanarak, bir model dosyasındaki değişiklikleri yansıtarak raporun içeriğini kolayca güncelleyerek MS Word formatında dosya elde edebilirsiniz.

   

 

 

Bize Ulaşın

0312 9998525

Elmar Towers 3028.cad No:8C Kat:9 Daire:105 Konutkent Mahallesi Çankaya/Ankara

Copyright 2024 - Ergem Geoteknik Hizmetler A.Ş.

netnet.com.tr